Booking.com

City break coraz bardziej popularny

100%x280

Sobota w Paryżu? Niedziela w Rzymie? Nic bardziej prostszego. Dostępność tanich biletów lotniczych sprawia, że weekendowe podróżowanie staje się coraz bardziej popularne. Sprawdź co to jest City break i o czym należy pamiętać.

City break to popularna forma podróżowania, która polega na weekendowym wypadzie do różnych miast Europy. Rozwój takiej formy turystyki ma związek z tanimi liniami lotniczymi. Już za kilkadziesiąt złotych możemy zachwycać się wiosną w jednym z zagranicznych miast. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni i organizacji czasu.

Wyszukiwarki tanich lotów i hoteli sprzyjają podróżowaniu. Tak naprawdę weekend w np. Barcelonie nie musi być droższy niż czas spędzony w Warszawie lub innym miejscu w Polsce. City break to sposób na spontaniczną podróż w różne zakątki Europy. Możemy to jasno powiedzieć. City break uzależnia. Po jednej takiej podróży z pewnością będziesz chciał każdy weekend spędzić w innym miejscu.


Booking.com

O czym należy pamiętać?

Decyzja o weekendowej podróży jest często podejmowana spontanicznie. Szybka rezerwacja lotów, noclegu i spakowania plecaka. Zawsze jednak należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Warto więc przed podróżą wykupić ubezpieczenie turystyczne. Koszt polisy to zwykle kilkanaście złotych. To nic w porównaniu z ewentualnymi szkodami.

Nikt nie chce wrócić z weekendu z groźną kontuzją i wysokim rachunkiem za udzieloną pomoc. Dlatego warto zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie turystyczne. W przypadku niespodziewanego zdarzenia, konieczności leczenia lub hospitalizacji za wszystko zapłaci ubezpieczyciel. Oprócz tego masz również możliwość ubezpieczenia swojego bagażu, sprzętu fotograficzne na wypadek np. kradzieży.

W celu wybrania najlepszej ochrony na City break warto skontaktować się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl. Doradzą i znajdą dla Ciebie kompleksowe ubezpieczenie turystyczne. Już dziś sprawdź ile kosztuje polisa. Zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

|