Booking.com

Koniec roamingu w UE

100%x280

W dzisiejszych czasach telefon jest naszym nieodłącznym gadżetem. Dzięki niemu możemy słuchać muzyki w długiej podróży bądź sprawdzić polecane restauracje w pobliżu. Niestety, wymaga to połączenia z Internetem, co w przypadku przebywania za granicą często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak niedługo nastąpi koniec roamingu w UE. Dowiedz się więcej w tym artykule.

W czwartek, 6 kwietnia 2017 roku Parlament Europejski usunął ostatnią przeszkodę uniemożliwiającą zniesienie roamingu. Koniec roamingu w UE przewidziany jest na 15 czerwca. Od tej daty będziemy mogli korzystać z danych czy wysyłać sms bez dodatkowych kosztów. Za rozmowy telefoniczne czy korzystanie z Internetu w telefonie zapłacimy tyle samo, co u siebie w kraju.Booking.com

Koniec roamingu w UE

Jest to duże ułatwienie dla osób wyjeżdżających w celach służbowych za granicę bądź dużo podróżujących. Dzięki temu nie będą musieli szukać darmowych sieci WIFI w hotelach czy restauracjach. Dodatkowo możemy liczyć na obniżenie limitów transferów danych. Niestety nie będzie z pewnością tak, że jeśli zgodnie z ofertą operatora za połączenia w kraju nie płacimy, to w przypadku rozmów za granicą również nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

Źródło: rp.pl

|