Booking.com

Lato w pełni. Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

100%x280

Planujesz urlop za granicą? Nie zapomnij o polisie turystycznej! Pamiętaj że sam EKUZ nie wystarczy. Przebywając poza granicami Polski leczenie zazwyczaj jest bardzo drogie. Nie ryzykuj twierdzeniem: „ Nic mi nie będzie”. Nigdy bowiem nie wiadomo, co może się przytrafić. Przed dłuższym wyjazdem sprawdź również, czy przypadkiem nie kończy Ci się polisa mieszkaniowa.

 

Wiesz gdzie jedziesz?

 

Planując wyjazd za granicę, warto sprawdzić przed wyjazdem jego obyczaje, poznać obowiązujące w nim prawo i lokalne zwyczaje. Warto też wiedzieć, gdzie znajdują się polskie placówki dyplomatyczno-konsularne. Jednym z najważniejszych dokumentów o jakie jakie powinniśmy zadbać przed przekroczeniem granicy jest indywidualne ubezpieczenie turystyczne.

 

Przed wyjazdem sprawdź polisę mieszkaniową!

 
Sprawdź, czy przypadkiem podczas wyjazdu nie kończy Ci się polisa mieszkaniowa. Brak ochrony podczas naszej nieobecności, może skończyć się poważnymi startami finansowymi. Złodzieje tylko czekają, aż spakujemy walizki . Celowe działanie innych osób, jak kradzież z włamaniem, dewastacja (np. gdy ktoś umyślnie rzuci kamieniem w okno), ale też napaść i kradzież na ulicy – to tylko niektóre punkty ochrony jaką powinna dać Ci polisa mieszkaniowa.

 

O czym musisz pamiętać wybierając ubezpieczenie turystyczne?

 

Ubezpieczenie turystyczne to przede wszystkim zabezpieczenie kosztów związanych z leczeniem w przypadku wystąpienia choroby lub z leczeniem powypadkowym. To również pokrycie kosztów transportu medycznego, hospitalizacji itp. Ubezpieczenie turystyczne musi być dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, polisa musi być odpowiednio rozszerzona, aby w razie wypadku przy tego rodzaju aktywnościach ochrona również „zadziałała”. Warto dodać do polisy ochronę bagażu, assistance, czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji z im imprezy turystycznej. Pamiętaj aby sprawdzić OWU, czyli warunki na podstawie których zawarłeś umowę z zakładem ubezpieczeń.
Pamiętaj! Sama polisa nie sprawi, że Twoje wakacje będą bezpieczne. Ochroni Cię od skutków finansowych różnego rodzaju wypadków, ale o bezpieczeństwie musisz pamiętać Ty. Na każdym kroku.

 

Wychodząc w góry kieruj się tylko wyznaczonym szlakiem

 
Spędzając czas w górach korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków i miejsc wyznaczonych do, a rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych. Przed wyjściem w góry zapoznajmy się z aktualnie panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie.

 

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne

 
Przede wszystkim unikamy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Pamiętaj aby zachować ostrożność również podczas kąpieli. Nie przesiaduj tez za długo na słońcu.

 

|