Booking.com

Sprawdź najciekawsze miejsca Europy

100%x280

Zastanawiałeś się jakie miejsca w Europie są najbardziej popularne ? Z pewnością wielu do razu krzyknie, że najpopularniejsze miasta to Paryż, Londyn, Rzym. Okazuje się, że nie do końca tak jest. Sprawdź ranking European Best Destination 2016.

European Best Destination to ranking, którego celem jest promowanie turystyki w Europie. W opublikowanym rankingu pojawia się kilka niespodzianek. W głosowaniu wzięło udział ponad 290 tysięcy internautów. O tytuł najlepszego miejsca walczyło 20 miast. Sprawdź, które okazało się zwycięzcą.

Ranking European Best Destinations 2016

Miejsce 10. Mediolan

Mediolan to włoska stolica mody. Właśnie wszechobecna elegancja, piękne widoki, zabytki i doskonale rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna i zakupowa sprawiły, że miasto to pojawia się w rankingu. Tym razem na miejscu dziesiątym.

Miejsce 9. Kotor

To dość duża niespodzianka. Kotor to miasto w Czarnogórze. Niewiele to mówi polskim turystom. Czarnogóra od niedawna staje się „perełką” w zagranicznych podróżach. Miasto to znajduje się nad zatoką kotorską na wybrzeżu Adriatyku. Średniowieczna zabudowa w otoczeniu gór sprawia, że miasto wygląda jak z bajki. Planujesz poznać Czarnogórę? Koniecznie odwiedź Kotor.

Miejsce 8. Bruksela

Bruksela kojarzy się wszystkim z Unią Europejską. Nie zapominajmy o tym, że miasto to jest bardzo zróżnicowane pod względem zabudowy. Znajdziemy tam XVII-wieczne elementy miasta kupieckiego, secesyjne kamienice i nowoczesne dzielnice Unii Europejskiej. Bruksela to nie tylko zabytki. Bedąc tam trzeba koniecznie skosztować piwa i czekolady. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Miejsce 7. Nowy Sad

Nowy Sad to propozycja dla wszystkich fanów bałkańskiego klimatu. Miasto leży nad Dunajem w północnej Serbii. Największe atrakcje turystyczne to twierdza Petrovardin i dzielnica Stary Grad. Wyjątkowość miasta sprawia, że z roku na rok pojawia się co raz więcej turystów.

Miejsce 6. Paryż

Chyba każdy uważa, że obecność Paryża w rankingu to „pewniak”. Miasto zakochanych, wieża Eiffla i klimatyczne knajpki i restauracje sprawiają, że miasto to odwiedza rocznie około 30 milionów turystów.

Miejsce 5. Azory

Portugalia to nie tylko klimatyczne Lizbona i Porto. Chcąc podczas wakacji spędzić czas  w towarzystwie pięknych okoliczności przyrody trzeba odwiedzić Azory. Ten odległy portugalski archipelag składa się z 9 wysp, które zapraszają swoimi pierwotnymi lasami, jeziorami i kraterami wulkanicznymi.

Miejsce 4. Nantes

Nantes to miasto w zachodniej Francji. Uważane jest za najprzyjemniejsze miejsce do życia. Miasto popularne wśród samych francuzów od jakiegoś czasu znajduje uznanie także wśród zagranicznych turystów. Zabytkowe katedry, zamki i ogród botaniczny. To miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć.

Miejsce 3. Płowdiw

Jest to chyba największa niespodzianka w tym rankingu. Płowdiw to najstarsze, wciąż istniejące miasto w Europie. Przetrwało tu wiele zabytków z czasów starożytnych. Można powiedzieć, że swoim starożytnym klimatem nie ustępuje Rzymowi.

Miejsce 2. Ateny

Miasto to jest popularne od lat. Liczne starożytne zabytki, atrakcje, przepyszna kuchnia sprawia, że chce się tam wracać. Zatem jeśli planujesz wybrać się do Grecji to koniecznie przyjedź do Aten. Pamiętaj tylko, że miasto potrafi „pochłonąć” i nawet tydzień czasu może nie wystarczyć, by poznać wszystkie uroki.

Miejsce 1. Zadar

Zadar to miejsce popularne wśród polskich turystów. Ceny, baza noclegowa, zawsze piękna pogoda sprawia, że wakacje tam zawsze będą udane. Przeglądając katalogi z chorwackimi ofertami weź pod uwagę Zadar.

Źródło:www.podroze.onet.pl

 

|