Booking.com

Tajemnicza plaża w Rosignano Solvay

100%x280

Idealnie czysta woda, piaszczysta i szeroka plaża… Można poczuć się jak na Karaibach, lecz w rzeczywistości to miejsce znajduje się dużo bliżej Polski, a dokładniej we Włoszech. Brzmi idealnie, prawda? Niestety jest jedno ALE. W tym artykule dowiesz się więcej o tajemniczej plaży w Rosignano Solvay.

Plaża w Rosignano Solvay jest dosyć płytka, ponieważ przez 80 m od brzegu nadal widać czyściutkie dno. Nie znajdziemy tutaj również muszelek czy pływających rybek. A dlaczego? Wszystko wiąże się z krajobrazem, który możemy zobaczyć obracając się w stronę wydm. Chodzi dokładnie o fabryki, które znajdują się tutaj już od 20 lat XX wieku. Ernest Solvay, bogaty belgijski przemysłowiec wykupił te tereny znajdujące się w pobliżu morza pod budowę wielkiej fabryki produkującej sodę oczyszczoną i jej pochodne.Booking.com

Tajemnicza plaża w Rosignano Solvay

Wiele osób zastanawia się, czy kąpiel w morzu w Rosignano jest z pewnością bezpieczna. Tym bardziej, że ścieki z pobliskiej fabryki trafiają kanałem bezpośrednio do morza. Każdego roku przed okresem wakacyjnym, w lokalnych gazetach czy telewizji rozstrzygany jest temat dotyczący bezpieczeństwa kąpieli w tym miejscu. Jak widać, nie zniechęca to turystów. Plaża ta cieszy się ogromnym powodzeniem w sezonie wakacyjnym. Nawet kilkaset metrów od miejsca wypływania ścieków nie można znaleźć wolnego miejsca na plaży.

Post udostępniony przez @luigi_demic

|