Booking.com

Wioska odwróconych łodzi

100%x280

Do początku XX wieku Equihen-Plage była zwykłą wioską rybacką, lecz od niedawna jest to kurort przyciągający wiele turystów swoją oryginalną atrakcją. Wczasowicze mogą bowiem spędzić swoje wakacje w domkach w kształcie odwróconych łodzi. Dzięki temu Equihen-Plage zyskała miano „wioska odwróconych łodzi”. 

Wioska odwróconych łodzi, a dokładniej Equihen-Plage leży na północy Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Pas-de-Calais. Słynąca z odwróconych łodzi wioska przyciąga wielu turystów każdego roku. Skąd właściwie wziął się pomysł na to, aby mieszkać w odwróconych łodziach? Wszystko za sprawą pewnego mieszkańca, który wyciągnął swoją łódkę na brzeg, a następnie postanowił ją odwrócić i pomalować smołą, aby nie przeciekała. Mieszkańcom bardzo spodobał się wygląd takiej odwróconej łódki, więc wymyślili sposób na wykorzystanie starych łodzi. Zaczęli stawiać swoje kadłuby na fundamentach, wycinając w nich drzwi i okna, przez co przystosowali je do celów mieszkalnych.Booking.com

Equihen-Plage – wioska odwróconych łodzi

Co ciekawe, taki sposób zagospodarowania starych łodzi nie jest wymysłem współczesnym, lecz Francuzi stosowali go już na początku XX wieku. Odwrócone łodzie pełniły rolę pokoju jednoosobowego z częścią sypialnianą i wydzieloną przestrzenią do gotowania. Niestety w wyniku II wojny światowej prawie wszystkie domki zostały zniszczone. Na szczęście w 1990 roku znalazły się osoby, które zechciały reaktywować wieś, w wyniku czego domki zostały szybko odbudowane. Obecnie jest średni koszt za wynajem domków dla turystów wynosi około 300 euro za dobę.

Post udostępniony przez @feym66

|