Booking.com

Błękitne flagi dla hiszpańskich plaż

100%x280

Ten otoczony przez Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, cieśniny i zatoki kraj jest jednym z najpiękniejszych miejsc do wypoczynku na świecie. Hiszpania, posiada ponad 4.000 km wspaniałego, piaszczystego i skalistego wybrzeża morskiego, a dla osób kochających czyste plaże jest prawdziwym rajem. Co szósta błękitna flaga przyznana przez Światową Organizację Turystyki powiewa na hiszpańskiej plaży.

W Hiszpanii niemal przez okrągły rok można zażywać kąpieli zarówno tych słonecznych jak i w wodzie. Wybrzeże Costa Blanca, Costa del Sol i Costa de la Luz, oferują możliwość plażowania do późnych miesięcy jesiennych i wczesno zimowych. Mało tego, słynne i bardzo modne w ostatnim czasie Wyspy Kanaryjskie nawet w zimie oferują słońce. Oczywiście, że w okresie późnej jesieni i zimy nie ma tu upałów, ale cdi co lubią ciepłe powietrze nawet w tych miesiącach nie będą zawiedzeni.


Booking.com

Wybrzeże Costa del Sol oblegane przez turystów

Najbardziej popularne plaże w Hiszpanii, to plaże, zlokalizowane pomiędzy miastem Malaga a Gibraltarem, na wybrzeżu Costa del Sol. Dawne rybackie, typowo hiszpańskie wioski, zostały zastąpione wielopiętrowymi apartamentowcami i hotelami. Są one najbardziej popularne, ponieważ oferują najlepszy, najszybszy i najtańszy transport, dla poszukujących wczasów lub wakacji w Hiszpanii. Tanie linie lotnicze i bezpośrednie połączenia lotnicze na Costa del Sol z każdego niemal zakątka Europy, są dostępne o każdej porze dnia i nocy w internecie. Można łatwo kupić tanie bilety na tanie połączenia lotnicze na Costa del Sol i do Malagi w Hiszpanii.

Inne plaże Hiszpanii również kuszą zwiedzających

Wybrzeże Costa Brava, najbardziej znane polskiemu turyście, również posiada wiele przepięknych plaż, wystarczy wspomnieć o plażach w Lloret de Mar, Blanes lub Salou, dalej na południe. Costa Maresme i wybrzeże Costa Dorada, również kusi wspaniałym piaskiem w miesiącach wakacyjnych. W tym rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii przybliżymy naszym turystom plaże Hiszpanii, według wybrzeża.

Najwięcej na świecie czystych plaż

Co szósta błękitna flaga przyznana przez Światową Organizację Turystyki powiewa na hiszpańskiej plaży. Najwięcej – ponad 120 – w Walencji, nieco mniej w Galicji i Katalonii. Wszędzie tam kąpać się można w czystej wodzie, na plaży panuje porządek i przestrzegana jest ochrona środowiska. A do kąpieliska mają dostęp osoby niepełnosprawne. Na 684 będzie w tym roku powiewała błękitna flaga – certyfikat przyznawany przez Światową Organizację Turystyki świadczący o czystości i bezpieczeństwie kąpieliska. Błękitne flagi zawisły również przy ponad stu portach jachtowych i wycieczkowych. Między innymi w Katalonii i Andaluzji, gdzie organizowane są turystyczne rejsy do oglądania morskiego dna.

*Światowa Organizacja Turystyki przyznaje flagi co roku. W 2017 będą one powiewały na 7762 plażach na całym świecie.

|