Booking.com

Czeski Raj

100%x280

Jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym w Czechach z pewnością jest Czeski Raj. Miejsce to często jest mijane przez wielu turystów, którzy wybierają się do stolicy Czech. Warto jednak zatrzymać się na chwilę, aby zobaczyć co kryje w sobie ta przepiękna kraina. Chcesz się dowiedzieć? Przeczytaj ten artykuł.

Czeski Raj jest regionem turystycznym, znajdującym się niedaleko granic Polski, w północno-zachodnich Czechach. Miejsce to jest niezwykłe pod względem geologicznym, ale także przyrodniczym czy kulturowym. Z tego też powodu w 2005 roku część tego terenu oznaczono jako geopark UNESCO. Z pewnością jest to miejsce dla każdego amatora górzystych terenów. Przepiękny krajobraz, który znajdziemy w Czeskim Raju możemy zawdzięczać „czeskiemu” morzu, które przed miliona laty się tam znajdowało. Na skutek licznych ruchów tektonicznych oraz erozji ukształtowały się przepiękne, skalne miasta, które chętnie są odwiedzane przez turystów. Wytyczone są szlaki turystyczne, wieże oraz punkty widokowe z których można podziwiać niezwykły krajobraz. Dodatkowo w okresie wakacji kursują specjalne autobusy, które obwożą zainteresowanych po najciekawszych miejscach w Czeskim Raju.Booking.com

Czeski Raj – skalne miasta, zamki

Jednymi z największych atrakcji Czeskiego Raju poza licznymi formacjami skalnymi są również zamki. Jednym z najstarszych są ruiny zamku Trosky, które uznawane są za główny symbol tej przepięknej krainy. Zamek pochodzi z XIV wieku i został zbudowany na dwóch stromych bazaltowych skaliskach. Obiekt ten udostępniony jest do zwiedzania przez turystów. Podczas wycieczki po ruinach można się wspiąć na wieże zamkową Babę i Pannę, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na okolice.

|