Booking.com

Długa podróż z dziećmi – jak się przygotować?

100%x280

Z pewnością każdy rodzic zdaje sobie sprawę jak ciężko wybrać się na dłuższe zakupy ze swoimi pociechami. Dla wielu długa podróż z dziećmi na wakacje jest czymś niemożliwym do wykonania. Jednak nie taki diabeł straszny! W naszym artykule znajdziesz porady, jak dobrze przygotować się do długiej podróży samochodem ze swoimi pociechami. 

Plany, plany… i jeszcze raz plany! 

Długa podróż z dziećmi samochodem jest bardzo męcząca, nie tylko dla kierowcy, ale również dla naszych pociech. W takich przypadkach warto pomyśleć o noclegu na trasie. Nie warto jednak decydować się na „pierwszy, lepszy” hotel przy głównej trasie, lepiej dokładnie przeszukać Internet, aby znaleźć odpowiedni nocleg. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko będziemy cieszyć się wygodnym łóżkiem, ale także sporo zaoszczędzimy. Najlepiej wybrać hotel, który jest przyjazny dla dzieci. Może taki z mini zoo czy parkiem zabaw? Z pewnością uatrakcyjni to rodzinny wyjazd.


Booking.com

Elektronika pomoże na wszystko!

Dzieci bardzo szybko nudzą się w podróży. Zwłaszcza kiedy jedziemy autostradą i droga jest bardzo monotonna. Z ratunkiem przychodzi nam elektronika. Wystarczy zgrać kilka bajek czy gier dla dzieci na tablet lub laptopa. Takie rozwiązanie z pewnością zajmie na jakiś czas nasze pociechy. Niektórym rodzicom jednak nie odpowiada takie rozwiązanie. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w ciekawe książki, których dziecko jeszcze nie zna czy gry planszowe, specjalne do samochodów.

|