Booking.com

Keukenhof – najpiękniejszy ogród świata

100%x280

Keukenhof – najpiękniejszy ogród świata

Z pewnością każdemu z nas Holandia kojarzy się z wiatrakami, rowerami i … tulipanami! Jednym z najpiękniejszych ogrodów świata jest Keukenhof, który z słynie z tych przepięknych kwiatów. To miejsce odwiedza setki tysięcy turystów. W tym artykule dowiesz się, jakie atrakcje czekają na nas w tym roku oraz kiedy będzie otwarcie parku. 

Keukenhof położony jest pomiędzy Hagą a Amsterdam, a dokładniej w miejscowości Lisse. Zajmuje aż 32 hektary powierzchni, a każdego roku rozkwita tutaj ponad 7 milionów cebulek kwiatów, m.in. tulipanów czy krokusów. Pierwsza publiczna wystawa kwiatowa odbyła się w 1949 roku i urządzana jest każdego roku. Park otwierany jest wyłącznie przez 3 miesiące każdego roku – zazwyczaj od połowy marca do połowy maja.Booking.com

Keukenhof – najpiękniejszy ogród świata

W tym roku wystawa otwarta będzie od 23 marca do 21 maja. Park Keukenhof będzie otwarty codziennie w godzinach 8:00 do 19:30, natomiast kasy tylko do 18:00. Aby uniknąć długich kolejek do kas najlepiej zakupić bilet przez Internet. Zaoszczędzimy na tym sporo czasu. W 2017 roku bilet wstępu kosztuje 16 € dla dorosłych, 8 € dla dzieci 4-11 lat.

Jak każdego roku odbywa się również słynna parada kwiatowa. W tym roku wypada ona 22 kwietnia. Wyrusza ona z Noordwijk o 15:30 w 40-kilometrową trasę wiodącą do Haarlem. Będziemy mogli podziwiać tam ogromne platformy z kwiatów, a także dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o kwiatach.

Keukenhof - najpiękniejszy ogród świata

Holandia

Holandia

Holandia tulipany

najpiękniejszy ogród świata - Holandia

Źródło: http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/

|