Booking.com

Jezioro Como. Najpiękniejsze jezioro na świecie

100%x280

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie znajduje się najpiękniejsze jezioro na świecie? O to miano walczy z pewnością jezioro Como. Sprawdź co ma do zaoferowania te lombardzie alpejskie jezioro.

Piękne położenie

Mówiąc o włoskich jeziorach trzeba zwrócić uwagę na to, że wszystkie mają swój niepowtarzalny klimat. Najciekawiej położone jest Como, które przyciąga turystów z całego świata. Como charakteryzuje się niepowtarzalnym krajobrazem, gdzie przejrzyście czyta woda kontrastuje w ośnieżonymi zboczami gór. Wokół jeziora czas spędzimy w romantycznych miasteczkach, które sprawią, że czas spędzony w tym miejscu będzie niezapomniany.

Popularność tanich linii lotniczych sprawia, że każdy może odwiedzić to miejsce. Niestety popularność tego miejsca sprawia, że ceny w hotelach i restauracjach mogą być wysokie.Warto więc wcześniej zarezerwować nocleg i zorganizować podróż.Booking.com

Alpejska riwiera

Słyszałeś o „alepejskiej riwierze”? Jest to miasteczko Varenna znajdujące się na wschodnim wybrzeżu Como. Sercem tego średniowiecznego miasteczka jest port i zatoka. Dodatkowo na półwyspie znajduje się urokliwa starówka. To co jeszcze warto zobaczyć to „magiczne” ogrody w Ville Monastiro. Ciągną się one wzdłuż brzegu. Mieszanka roślin tropikalnych, śródziemnomorskich i palm sprawia, że to miejsce powinno być obowiązkowe podczas wycieczki.

Serce turystyki Como

Miasteczkiem uważanym za turystyczne serce jeziora Como jest Bellagio. Ta mała miejscowość wręcz „wchodzi” w sam środek jeziora. Z tego miejsca możemy w kilkanaście minut dotrzeć do każdego zakątka jeziora. Jedyny minus to kiepskie połączenie komunikacyjne. Belagio to miejsce, gdzie znajduje się wiele pięciogwiazdkowych hoteli. Warto w tamtej okolicy wybrać się na spacer promenadą i odwiedzić klimatyczną zatoczkę, gdzie w pobliskich kawiarniach można odpocząć i zjeść coś dobrego.

Transport

By w pełni poznać uroki Como trzeba zajrzeć we wszystkie „zakamarki”. Z Warenny do każdego miejsca kursują promy, które odpływają co kilkanaście minut. Wykupując karnet możemy bez problemów dostać się w każde miejsce.

Jezioro Como to miejsce magiczne. Krajobraz i niepowtarzalny klimat sprawi, że będziemy chcieli wracać. Jedynym minusem są bez wątpienia ceny. Popularność tego miejsca sprawiło, że noclegi i posiłki w restauracjach mogą być naprawdę drogie. Oszczędzić możemy na transporcie z Polski. Tanie loty do Bergamo i później pociągi do Como możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Mimo wszystko Como jest miejscem wartym odwiedzenia. Niezapomniane wspomnienia zrekompensują nam z pewnością dość wysokie ceny.

źródło: www.gdziewyjechac.pl

 

|