Booking.com

Najbardziej nawiedzone miejsca na świecie!

100%x280

Nawiedzone miejsca to coś dla ludzi o silnych nerwach! Poznaj najbardziej nawiedzone miejsca na świecie, które warto odwiedzić, jeżeli strach nie jest twoim słabym punktem!

Nawiedzone miejsca na świecie oblegane są przez turystów chętnych niezapomnianych wrażeń. Czasami jednak owe miejsca przerastają nas i pozostają na długo w pamięci. Jakie miejsca na świecie są szczególnie warte do zobaczenia?

1. Wyspa Lalek – Meksyk

nawiedzone miejsca

Jak niestety każdy chyba wie… lalki nie są przyjemnym tematem przewodnim. Lecz ta wyspa jest bardzo wyjątkowa w tym zestawieniu, ponieważ jest to nocny koszmar znajdujący się niedaleko Meksyku. Na drzewach są zawieszone lalki. Brudne, połamane, bez kończyn lub kawałków. Dlaczego tam się wzięły? – A nie bez przypadku. Legenda głosi, że 60 lat temu opiekun wyspy Julian Santana, nie zdołał uratować tonącej dziewczynki, po której została tylko lalka dryfująca na wodzie. Nękany koszmarami postanowił gromadzić zabawki aby tym uczczcić tragiczną śmierć dziewczynki

2. Zamek w Kórniku – Polska

nawiedzone miejsca

Najczęściej widywaną zjawą tam jest – Biała Dama. Ukazuje się ona najcześciej własnie w tym zamku, według legendy jej dusza nie zaznała spokoju i codziennie przechadza się po dworku oraz zamku.

3. The Beechworth Lunatic Asylum, Australia

nawiedzone miejsca

Niestety temat szpitala psychiatrycznego to mroczna strona każdego człowieka. Nawiedzone miejsce na świecie, które przyprawia każdego o gęsią skórkę mieści się w Australii. Szpital działał tam w latach 1867 – 1995, a w swojej prawie 120 letniej historii zmarło tam ponad 9000 osób! Do dziś mieszkańcy uważają, że widzą zjawy przechadzające się po budynku. Organizowane są tam nocne zwiedzania grupowe

|