Booking.com

Najlepsze stoki narciarskie w Polsce

100%x280

Stoki narciarskie w Polsce, są obfite co roku w liczną grupę turystów oraz maniaków sportowych wyczynów na śniegu. Lecz gdzie warto wybrać się w tym roku?

Stoki narciarskie w Polsce są ciekawe i każdy czy to początkujący jak i doświadczony „jeździec” znajdzie coś dla siebie. Postaramy się przedstawić wam naszym zdaniem jedne z najlepszych miejsc na zimowy wyjazd z rodziną lub znajomymi.

1. Białka Tatrzańska

stoki narciarskie w polsce

Jest to jeden z najbardziej popularnych ośrodków w Polsce, z każdym rokiem odwiedza go coraz to więcej osób. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych kurortów zimowych w całej Polsce. Choć działają tu obok siebie 3 różne stacje narciarskie (Kotelnica, Bania i Kaniówka) to każdy z nich działa wyśmienicie i wspólnie pracują jako jeden organizm.

Liczba wyciągów: 20

Łączna długość tras: 16,5 km

Karnet 1-dniowy: 105 zł/os.

2. Zieleniec

stoki narciarskie w polsce

Jest to największy w Kotlinie Kłodzkiej, wyróżnia się bardzo specyficznym mikroklimatem, bardzo zbliżony do alpejskiego. Zieleniec z r0ku na rok „rywalizuje” z Białką Tatrzańską. Wiele nowo otwartych wyciągów może zaskoczyć nie jedną osobę!

Liczba wyciągów: 25

Łączna długość tras: 23 km

Karnet 1-dniowy: 95 zł/os.

3. Czarna Góra

stoki narciarskie w polsce

Jest nazywana przez turystów i okolicznych – „Trzynastka”. Ponieważ znajdziemy tam 13 tras oraz 13 wyciągów. Większość tras jest ośnieżana sztucznie, jednakże nie jest to niezbędne ponieważ mamy pod dostatkiem naturalnego śniegu, który wystarcza do komfortowych zjadów po stoku. Również znajdziemy wiele ciekawych punktów gastronomicznych aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Liczba wyciągów: 13

Łączna długość tras: 10 km

Karnet 1-dniowy: 89 zł/os.

|