Booking.com

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy: Polacy coraz częściej wyjeżdżają za ferie zimowe

100%x280

Sezon narciarski w Polsce rozpoczął się na dobre. Jakie ubezpieczenie dla narciarzy należy  wykupić przed wyjazdem w góry? Co powinno wschodzić w skład w polisy turystycznej?

Hej w góry w góry!

Ponad połowa Polaków planuje wyjazd w góry. W Polsce najpopularniejsze miejscowości to przede wszystkim Szklarska Poręba, Karpacz, Krynica Zdrój i oczywiście Zakopane. Głównym celem wyjazdów jest oczywiście jazda na nartach lub snowboardzie. W Polsce wybieramy głównie Tatry. Jednak nie tylko ta część Polski cieszy się popularnością wśród narciarzy. Liczne atrakcje amatorów białego szaleństwa  czekają też w Pieninach,  Beskidach, czy w okolicach Kotliny Kłodzkiej.

Jak Polacy doceniają uroki białego szaleństwa?

Badania PKL* wskazują, że uroki polskich stoków doceniają w większym stopniu kobiety (56 proc.) niż mężczyźni (49 proc.). Tendencja jest odwrotna w przypadku zagranicznych wyjazdów, które narciarze wybierają ponad dwa razy częściej niż narciarki (odpowiednio 7 proc. i 3 proc.). Można też wręcz powiedzieć, że polskie góry znajdują najwięcej entuzjastów wśród osób w wieku 18-39 lat – w tym roku na stok ruszy 75 proc. młodych narciarzy. Na nartach jeździ już ponad co trzeci Polak, jednak i dla pozostałych w polskich górach nie zabraknie atrakcji. Niezależnie od kierunku, zimowy wyjazd to nie tylko jazda na nartach – warto, by pamiętało o tym 8 proc. ankietowanych, którzy wciąż zastanawiają się, czy odwiedzić zimą górskie kurorty.

Przed wyjazdem zadbaj o odpowiednio dobrana polisę turystyczną

Wysokość składki polisy jest niewspółmierna z wysokością cen jakie możemy zapłacić za koszty transportu medycznego, czy pobyt w zagranicznym szpitalu. Są to oczywiście skrajne przykłady tego, co nas może spotkać na wyjeździe bez odpowiedniej polisy turystycznej – jednak jak wiadomo – takie przypadki się zdarzają. Wybierając się na zimowe wakacje należy pamiętać o wyborze odpowiedniej sumy ubezpieczenia, o ochronie kosztów leczenia, transportu medycznego, pokrycie kosztów ratownictwa medycznego, czy ubezpieczenia OC. Koszt zakupu polisy ubezpieczeniowej, zwłaszcza w porównaniu do kosztów, jakie musielibyśmy ponieść nie mając takiego zabezpieczenia, są niewielkie.

Czy narciarstwo zalicza się do sportów wysokiego ryzyka?

To zależy od Towarzystwa w którym wykupujesz polisę. Przed podpisaniem umowy, koniecznie zaznacz, że polisa turystyczna przeznaczona  jest na wyjazd na narty. W związku z tym koniecznie należy sprawdzić warunki ogólne, na podstawie których zawierasz umowę z ubezpieczycielem. Co prawda zaliczenie sportów zimowych do kategorii o wyższym ryzyku ubezpieczeniowym przyczyni się do wzrostu składki – jednak podczas wyjazdu turyści maja komfort i poczucie bezpieczeństwa.

**http://www.pkl.pl/post/pkl-co-nas-ciagnie-w-gory-wyniki-badan.html

 

|