Booking.com

Przystanek Woodstock

100%x280

W tym roku, a dokładniej od 3 do 5 sierpnia, obchodzimy kolejny Przystanek Woodstock. Jest to już 23 festiwal muzyczny w Polsce. Woodstock odbędzie się standardowo w Kostrzynie nad Odrą. W tym artykule dowiesz się więcej o festiwalu i jakie atrakcje przewidziane są w tym roku.

Założycielem Woodstocku jest Jerzy Owsiak i to dzięki niemu już od 23 lat organizowany jest ten festiwal muzyczny przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nazwa „Przystanek Woodstock” pochodzi z legendy festiwalu w Woodstock oraz nawiązuje do serialu Przystanek Alaska. Z założenia impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy Przystanek Woodstock zorganizowany był w 1995 roku w Czymanowie. Później odbywał się w różnych miejscowościach, jednak od 2004 roku niezmiennie organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą.Booking.com

Przystanek Woodstock – kilka słów

Teoretycznie impreza trwa tylko trzy dni, jednak ludzie zjeżdżają się na pole namiotowe nawet kilka tygodni przed. Na Przystanku Woodstock możemy spotkać różne typy ludzi i wbrew pozorom nie są to tylko osoby słuchające ciężkiej muzyki. Znajdziemy tutaj np. Wioskę Motocyklową czy Przystanek Jezus na terenie którego odprawiane są nawet Msze. Udział w imprezie i nocleg na polu namiotowym jest całkowicie bezpłatny, jedynie za niektóre rzeczy, np. jedzenie czy korzystanie z pryszniców musimy płacić.

Podczas Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów muzycznych z całego świata. Za najlepszy występ danego zespołu przyznawana jest nagroda Złoty Bączek. W tym roku możemy spotkać m.in. takie gwiazdy jak: Wilki, Mesajah, Oddział Zamknięty oraz wiele innych, ciekawych zespołów.

 

 

 

|