Booking.com

Rocamadour – miasto nad urwiskiem we Francji

100%x280

Górzyste tereny i ciekawe krajobrazy – takie miejsca przyciągają każdego roku mnóstwo turystów. Mówiąc o takich zaletach, na myśl od razu przychodzi nam Szwajcaria czy Austria, gdzie góry znajdują się praktycznie wszędzie. Jak się okazuje, we Francji również możemy zobaczyć urokliwe miejsce o nietypowym uwarunkowaniu krajobrazowym. Mowa tutaj o Rocamadour, o którym dowiesz się więcej w tym artykule.

Rocamadour jest niewielką miejscowością znajdującą się we Francji w regionie Oksytania. Nazwa tego miasta pochodzi od roc amator, co oznacza skałę Amadoura, z czym wiąże się niezwykła legenda. Co sprawia, że miasteczko jest jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy? Z pewnością to, że znajduje się ono nad krawędzią urwiska skalnego, 400 metrów nad rzeką Dordogne. Te nietypowe umiejscowienie budynków mieszkalnych sprawia wrażenie, jakby wbudowane były w skałę. Co ciekawe, przez miasteczko przebiega tylko jedna ulica, wśród której możemy znaleźć mnóstwo sklepów z pamiątkami i restauracji.Booking.com

Rocamadour – miasto pełne Kościołów

Rocamadour jest nie tylko ciekawe ze względu na uwarunkowania krajobrazowe, ale również pod względem sakralnym. Znajduje się tutaj bowiem aż siedem Kościołów. Pielgrzymi mogą udać się do nich dzięki zbudowanej w skale windzie. Będąc w tym miasteczku, koniecznie trzeba odwiedzić kościół Notre Dame, w którym znajduje się posążek Czarnej Madonny. Przez wiele pielgrzymów miejsce to uznawane jest jako sanktuarium cudownych uzdrowień, przez co decydują się na pokonanie ponad 200 schodów na kolanach! Ciekawymi atrakcjami, które powinniśmy również zobaczyć w Rocamadour jest tkwiący w skale fragment Durandala – miecza rycerza Rolanda.

|