Booking.com

Czy można tanio podróżować po świecie?

100%x280

Czy można tanio podróżować? To pytanie zadaje sobie pewnie nie jedna osoba. Jak wiadomo wycieczki najcześciej nie należą do tanich. Jednakże jest parę ciekawych sposobów na ograniczenie wydatków związanych z wyjazdem.

Co warto wiedzieć na temat podróżowania aby zmniejszyć koszta?

  • Podróżuj w grupie

Podróże w grupie zaniżają koszta podróży, ponieważ na wiele rzeczy możecie się wspólnie złożyć. A jak wiadomo kwota rozłożona na parę osób jest zawsze niższa. Kolejną sprawą jest fakt iż w grupie zawsze podróżuje się lepiej, organizuje i przeżywa wyjazdy.

  • Podróżuj własnym autem

Czy można podróżować tanio własnym autem? – Oczywiście, że tak! Pomimo wielu osobom może się wydawać, że własne auto to ogromny wydatek. Jednakże tak nie jest, ponieważ warto spojrzeć na to z innej strony. Posiadając własne auto jesteśmy niezależni, a może pełnić ono funkcję „mieszkania”, możemy w nim spać, spożywać posiłki. A co najważniejsze bardzo ułatwi nam to transport oraz przemieszczanie.

  • Szukaj okazji poza sezonem

Ceny poza sezonem są znacznie niższe. Warto jest czasami poczekać i zaoszczędzić ponieważ wycieczki i różne turnusy są wtedy znacznie tańsze, a ich różnica w porównaniu do sezonu może wynosić nawet -40%. Często boimy się wyjazdu w takim czasie gdyż pogoda nie zawsze może nam dopisywać. Dlatego warto śledzić warunki pogodowe i możemy się przekonać, że własnie czesto gdy sezon się kończy – pogoda wraca .

  • Posiłki jedz w lokalnych knajpach

Lokalne knajpy to najlepsza alternatywa! Jedzenie często jest bardzo smaczne, a co najważniejsze tańsze ponieważ cena nie jest nastawiana ze względu na turystów. Takowe lokale możemy poznać czesto po braku szyldów w języku angielskim i nie są one w centrum danego miasta, tylko bardziej na obrzeżach.

  • Szukaj noclegu po lokalnych miejscach nie w hotelach

Jednym z najlepszych sposób na zaoszczędzenie, jest nocleg w prywatnych kwaterach, bądź motelach. Często koszt takiego noclegu zostaje ograniczony do minimalnych cen. Ponieważ turyści są wygodni i nie szukają noclegu, który byłby dla nich nie atrakcyjny. Tutaj możemy się zdziwić! Wielokrotnie noclegi w takich lokalach mogą być znacznie lepsze niż w hotelach, w centrum miasta. Ze względu na miłą obsługę oraz czystość i porządek. Właściciele takich lokali dbają szczególnie o to aby klient był u nich szczęśliwy i zadowolony z usług, a co najważniejsze polecał go innym oraz wrócił z powrotem.

 

 

 

|