Booking.com

W tych krajach nie wrzucisz zdjęcia na portale społecznościowe!

100%x280

Dzielenie się zdjęciami z wakacji w portalach społecznościowych w tych czasach jest już czymś naturalnym. Niestety nie w każdym kraju jest to możliwe, co dla wielu osób może być szokiem. W tych krajach nie wrzucisz zdjęcia na portale społecznościowe – chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj ten artykuł.

Nikogo chyba nie powinno dziwić, że przodownikami, jeśli chodzi o tego typu zakazy są kraje arabskie. Facebook, Skype, Viber czy Snapchat są zablokowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podobnie jest w Iranie, gdzie dodatkowo zablokowany jest dostęp do polskich portali informacyjnych, np. do Wirtualnej Polski. Co ciekawe, legalny jest tam Instagram. W Turcji natomiast korzystanie z Wikipedii jest traktowane jako zagrożenie narodowego bezpieczeństwa. Podobnie jest z Facebookiem czy YouTube.Booking.com

W tych krajach nie wrzucisz zdjęcia na portale społecznościowe!

Turyści jednak sobie radzą i stosują aplikacje typu VPN, które pozwalają „oszukiwać” agendy rządowe w danym kraju i wchodzić na zakazane strony. Jednak, jeśli zostaniemy złapani na korzystaniu z tego typu aplikacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich możemy zapłacić wysoką grzywnę bądź trafić do aresztu. Na szczęście w Turcji czy Iranie na razie nie jest zakazane korzystanie z VPN. Warto mieć również na uwadze, że Facebook czy Twitter są od czasu do czasu blokowane w Egipcie, Tunezji i Wietnamie.

Jednak nie tylko kraje arabskie mają listę aplikacji i stron zakazanych. Podobnie jest w Rosji, gdzie od lat istnieje indeks takich stron. W Chinach również od lat zablokowane są Facebook, Twitter, Instagram czy Youtube i amerykańskie serwisy informacyjne. Póki co, aby to obejść można korzystać z VPN-u, jednak niedługo będzie on tam nielegalny.

Źródło: turystyka.wp.pl

|