Booking.com

Zamość – najpiękniejsze miasto w Polsce

100%x280

Zamość co roku przyciąga mnóstwo turystów, głównie ze względu na liczne atrakcje turystyczne. Niegdyś prywatna twierdza Zamoyskiego zadowoli z pewnością niejednego konesera architektury, ale i nie tylko! Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne możesz spotkać w tym przepięknym mieście.

Dla wielu osób Zamość jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Miasto to zostało założone przez Jana Zamoyskiego w 1579 roku. Zaplanowane w szczegółach przez włoskiego architekta Bernardo Morando. To głównie jemu zawdzięcza się idealnie rozplanowane Stare Miasto, które zostało w 1992 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco.Booking.com

Zamość – najpiękniejsze miasto w Polsce

Będąc w Zamościu warto zwiedzić Stare Miasto. Kolorowe kamieniczki otaczające stojący w centrum Ratusz są przykładem idealnego układu architektonicznego. Wieża Ratusza ma aż 52 metry. Każdego południa rozpościera się z niej hejnał na trzy strony świata. Nie jest on grany w stronę południową, ponieważ według legend Zamoyski nie lubił Krakowa.

Starówkę okalają bastiony. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Rotunda Zamojska. Za czasów II wojny światowej zabierano tam jeńców wojennych, gdzie byli poddawani torturom niemieckich żołnierzy. Dzisiaj znajduje się tam Muzeum Martyrologii. Jednym z najstarszych budynków jest Synagoga Żydowska, która została zbudowana w latach 1610-1620. Obecnie jej część poświęcona jest Muzeum Historii Żydów Zamościa i Okolic.

Do innych, nieco mniej związanych z historią atrakcji można zaliczyć ZOO w Zamościu, które znajduje się przy ulicy Szczebrzeskiej. Warto również odwiedzić Park Miejski.

Zamość

Bastion w Zamościu

Pomnik Zamoyskiego

|