Booking.com

5 nowych ostrzeżeń MSZ dla turystów

100%x280

Niestety w dzisiejszych czasach nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie, a szczególnie za granicą. Dlatego w razie wystąpienia jakichkolwiek niebezpieczeństw, MSZ umieszcza na swojej stronie informacje dla turystów. Warto sprawdzać komunikaty zanim wyjedziemy z kraju. W tym artykule poznasz 5 nowych ostrzeżeń MSZ dla turystów.

Najnowsze ostrzeżenie pochodzące z 12 lipca 2017 roku dotyczy Indii, a dokładnie stanu Dżammu i Kaszmir. Może tam dochodzić do starć z policją i ataków na służby porządkowe. W zależności od sytuacji władze mogą wprowadzić stan wyjątkowy na terenie kraju. Warto mieć również na uwadze zagrożenie atakami terrorystycznymi w Indiach. Kolejnym krajem, dla którego ostrzeżenie zostało wydane 21 czerwca 2017 roku jest Belgia. Zostały wprowadzone specjalne środki bezpieczeństwa w związku z zamachami terrorystycznymi na lotnisku Zaventem oraz na stacji metra Maelbeek w Brukseli w dniu 22 marca 2016 r.Booking.com

5 nowych ostrzeżeń MSZ dla turystów – co jeszcze?

27 maja 2017 roku MSZ wydało ostrzeżenie dla Wielkiej Brytanii, gdzie ich zdaniem panuje „poważne” zagrożenie atakami terrorystycznymi. Przypomnijmy, że wcześniej był poziom „krytyczny”, więc zagrożenie jest trochę mniejsze. Od połowy 2015 roku sytuacja w Gwinei Bissau ciągle się pogarsza w związku z trwającym impasem politycznym. Możliwe jest wystąpienie groźnych demonstracji i zamieszek, dlatego MSZ wprowadziło ostrzeżenie 25 maja 2017 roku. Również na terenie Filipin istnieje zagrożenie terrorystyczne związane z trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich. Należy również uważać, bo coraz częściej zdarzają się przypadki porwań cudzoziemców na terenie Filipin.

|