Booking.com

Bergamo – włoskie wakacje we wrześniu

100%x280

O tym, jak przepiękne są włoskie miasto chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że każdego roku Włochy są jednym z najchętniej odwiedzanych państw, niezależnie od pory roku. Idealnym pomysłem na spędzenie wakacji we wrześniu jest wybranie się do jednego z włoskich miast – Bergamo.

Miastem, które nieco chowa się w blasku pobliskiego Mediolanu jest Bergamo. Nie znaczy jednak, że temu miejscu brak czegokolwiek. Podobnie jak każde włoskie miasto jest przepiękne oraz obfitujące w zabytki. Jednak położenie i wyjątkowo urokliwa starówka, pełna wąskich ulic jest niewątpliwym wyróżnikiem tego miasta. Dodatkowo zachęcające są ceny biletów lotniczych do tego miejsca, bo możemy je już dostać za 100-150 złotych w obie strony!Booking.com

Bergamo – dwie różne części

Bergamo można podzielić na dwie części, które bardzo się różnią. Dolna część miasta, zwana Citta Bassa jest centrum biznesowym, w którym tętni życie pełną parą. Druga, bardzo odmienna część, położona na wzgórzu, otoczona murem i pełna średniowiecznych pozostałości jest Città Alta.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dolne Bergamo wyróżnia przede wszystkim urokliwa uliczka pełna wąskich uliczek. Szczególnie ciekawa jest ulica Sentierone, gdzie możemy znaleźć mnóstwo zabytków. Przede wszystkim interesujący może być Kościół San Bartolomeo ze słynnym ołtarzem z XVII wieku! Dodatkowo na uwagę zasługują kościół Sant’Alessandro della Croce, kościół Santo Spirito czy Teatr Dionizetti.

Jednym z najbardziej charakterystycznych części górnego miasta są mury obronne. Rozciągają się one na 6200 metrów długości. Turyści chętnie z tego miejsca podziwiają widoki na dolne miasto, szczególnie nocą, kiedy jest pięknie podświetlone.

|