Booking.com

Najdziwniejsze drogi na świecie

100%x280

Pewnie wiele osób zastanawia się, jak może wyglądać dziwna droga. Z pewnością czymś się wyróżnia, ale czym? Krętością, materiałem z którego została zbudowana czy może wysokimi opłatami? Z pewnością odbiega od jakichś norm. Drogi, które przedstawimy Wam w tym artykule przyciągają mnóstwo turystów. Poznajcie najdziwniejsze drogi na świecie.

Jedną z najczęściej odwiedzanych ulic na świecie jest Lombard Street w Stanach Zjednoczonych. Znana jest ona bowiem wszystkim miłośnikom gry GTA San Andreas. „Dziwność” tej ulicy jest spowodowana licznymi zakrętami obok siebie. Projektanci postanowili w ten sposób zmniejszyć kąt nachylenia drogi, aby ułatwić przejazd mieszkańcom. Niestety pokonanie tej drogi nie należy do najprostszych. Ze względów bezpieczeństwa został wprowadzony na niej jednokierunkowy ruch (można poruszać się tych w dół). Dodatkowo wprowadzono ograniczenie do 8 km/h. Ta ulica wyróżnia się również czymś jeszcze – została zbudowana z czerwonej cegły, co przepięknie kontrastuje z zielenią znajdującą się wzdłuż niej.Booking.com

Z nieco mniejszą ilością zakrętów, bo aż żadną, możemy się spotkać na Baldwin Street w Nowej Zelandii. Czym zatem się wyróżnia? Jest ona bowiem najbardziej stromą ulicą na świecie, gdzie jej nachylenie wynosi aż 35 procent. Jest to niezwykle sporo. Dodatkowo do zbudowania jej górnych części trzeba było użyć betonu, ponieważ asfalt na skutek wysokiej temperatury w ciepłe dni mógłby spłynąć po prostu w dół drogi.

Źródło: bezpiecznapodroz.org
|